About doğal taşlar

Amazonit, iletişim becerilerini arttırırken, jasper ise hormonal dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

Her doğal taşın farklı bir özelliği ve iyi geldiği konu var. Doğal taşların faydalarına genel olarak değinmek gerekirse, taşıyan kişiye pozitif enerji verdiği, iyileştirici etkisi olduğu ve zihin rahatlatan, huzur veren bir etkisi olduğu biliniyor.

Yarı değerli doğal taş kristallerin doğadan gelen bilgeliği ve mucizesini her an yanınızda taşıyabilmeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza göre gruplayabilmeniz için tamburlanmış formdaki kristallerimiz artık sizlerle.

Elinizdeki taşı saf su ile akan suyun altında two-three dakika yıkayabilirsiniz. Suyu israf etmemek için başka bir seçenekten bahsetmek istiyorum: Doğal taşınızı bir gece bir bardak temiz suya koyarsanız taşınız arınacaktır. Kimisi sağanak altında taş bırakır, kimisi taşlarla yıkanır. Bunlar sizin düşünceleriniz de olabilir.

Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları: Aventurin taşı liderlik özelliklerini ve kararlılığın artırılmasında rol oynar. Diğer bir adı ‘şans taşı’dır. Merhamet ve empati duygularını besler. Bir kararı sonuna kadar destekleme ve işin sonuna ermeye teşvik eder.

Örneğin rodonit ve mat kaplan gözü taşları, tespih modellerine yakışır. Renkli akikler ise kolye ve bileklikler için daha uygun bir seçimdir. Prestij Boncuk, satışa sunduğu doğal taşları toplu olarak pazarlamakta ve hem daha uygun fiyatlar sağlamakta ve hem de sizi mağaza mağaza dolaşma derdinden kurtarmaktadır. 

Fiziksel rahatsızlıkların doğal taşlarla direkt tedavisi olmasa da, kullanımının iyileşme sürecine katkıda bulunduğu da kabul ediliyor. Bu şifalı taşların psikolojik ve ruhsal anlamda daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artworkırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler.

Her doğal taşın kendine has titreşim ve frekansı vardır. Doğal taşlardaki frekans ve elektrik bize uyarsa o bizim taşımızdır, o bizi olumlu etkiler ve şifa verir. Bu yüzden herkes farklı farklı doğal taş seçimi yapar.

Farklı renklere ve titreşimlere sahip bu doğal taşların hayatınıza nasıl sakinleştirici ve barışçıl enerjiler getirebileceğini ve ayrıca aşk hayatınızda, kariyerinizde ve kişisel gelişiminizde zorlukların üstesinden gelmenizde nasıl yardımcı olabileceklerini hep birlikte inceleyeceğiz.

Diğer Akrep burcu doğal taşlarıysa, aynı şekilde farklı enerjileri ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Doğal Taşları temizleme yöntemlerinden bahsedeceğiz. negatif enerjiyi içine çeker. Negatif elektriğin Temizlenmesi gerekir. Sizlere doğal taşların nasıl temizleneceğinden bahsedeceğiz. Onlarca temizleme yöntemi bulunanların içerisinden en doğru olanları Ahmet Maranki hocamızın yorumuyla sizlere aktarmak istedik. Toprak ile temizleme yöntemi ve su ile temizleme yönteminden bahsedeceğiz. Akan su temiz olmalıdır. Doğal taş temizleme yaptığınız Dere ve şelale suyu da olabilir.

 Doğal taşlar arasında tansiyon için kullanılan doğal taş sedef taşıdır. Sedef taşının para ve bereket taşı olduğunu biliyoruz. Fakat tansiyon hastası müşterilerimizden de duyduklarımıza göre bunu doğruluyoruz.

Asıl yeri güney doğu asyadır. Yakut taşının şans getirdiğine inanılmaktadır. Ayrıca kişinin kendini daha öz güvenli ve mutlu hissetmesini sağlar. Bağışıklık sistemini doğal taşlar düzenler ve kan dolaşımını düzenli hale getirir. Kişinin negatif duygularını kontrol etmesini sağlar. Endişe ve gerginlik problemi olan kişiler yakut kolye ile bu endişelerini en aza indirebilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “About doğal taşlar”

Leave a Reply

Gravatar